Přirozené je mluvit


Menstruace je téma, kterému se mnoho mužů, a dokonce i žen vyhýbá. Přitom se jedná o tak běžnou a přirozenou záležitost. Není se ovšem čemu divit. Jedná se o období, během kterého se ženy obvykle necítí fyzicky ani psychicky nejlépe, a proto se jim také o něm příliš mluvit nechce. Muži mnohdy trpí určitými rozpaky, ale také jsou zde jisté ohledy na komfort přítomných žen, takže se k tomuto tématu raději nepřibližují. Menstruaci každá žena prožívá trochu jinak. Některé mají to štěstí a svou menstruaci prožijí jako jiné běžné dny a ani si ji neuvědomí. Jiné ženy již týden před tímto obdobím trpí určitými projevy, které nazýváme jako PMS.

menstruační pomůcky

Mezi tyto příznaky obvykle patří různé bolesti, změny nálad a celkový diskomfort. Období před menstruací je provázeno také zvýšením tělesné teploty, což může být příčinou některých dalších projevů fyzického nepohodlí. Mnohé ženy jsou tak rády, že jejich každoměsíční trápení skončilo a s obavami očekávají to následující. Jako běžné pomůcky, které jsou v dnešní době ženami používány, jsou považovány menstruační vložky a tampony. To je ovšem velmi zúžený pohled na věc.

červené krvinky

Kromě toho se dnes objevují také vymoženosti jako menstruační kalíšek, menstruační kalhotky či dokonce menstruační houba. Tyto alternativy jsou velmi často vyhledávány pro svůj menší dopad na prostředí a kvůli snížení množství odpadu. Recenze menstruační kalhotky obvykle opěvují, což se dá říci také o dalších výše zmíněných alternativách. I když jste jako žena zvyklá již mnoho let používat jednu běžnou pomůcku je vhodné aspoň vyzkoušet jiné nabízené možnosti. Mnohdy se kromě výhod se snížením množství odpadu totiž objevují také dopady na lidské, potažmo ženské zdraví. Ženy si tak pochvalují zlepšení některých projevů menstruace, obvykle zmírnění bolestivosti. Což jistě za vyzkoušení stojí!