Kam na výlet s dětmi v oblasti Jeseníků?


Jeseníky jsou chráněnou oblastí, která se rozkládá na nejsevernější částí Moravy, až u státních hranic s Polskem. Tvoří ho Hrubý Jeseník, Kralický Sněžník, Rychlebské hory a také Nízký Jeseník. Nejvyšším bodem Jeseníků je hora Praděd. Tato oblast je každoročně hojně navštěvovaná turisty. Najdete zde totiž krásnou přírodu, pamětihodnosti, zajímavá města a spoustu míst, kde se zabaví děti i dospělí. Nejenom dospělí totiž vyráží na dovolenou nebo výlety do oblasti Jeseníků, ale hodně je navštěvují i dospělí s dětmi. Můžete si dokonce zarezervovat přímo ubytování s dětmi Jeseníky https://apartmanymax.cz/ubytovani/. Pokud navštívíte Jeseník se svými ratolestmi, určitě se vám budou hodit tipy na místa, které můžete navštívit se svými dětmi.

Jeseník

Lesní hřiště Háj Víly Ozdravy

V areálů lázní Jeseník se nachází přírodní hřiště, kde si užijí děti spoustu zábavy. Na zalesněném prostoru najdete spoustu interaktivních prvků, které pomohou rozvíjet kreativitu a fantazii vašich dětí. Najdete zde mimo jiné i lesní cestu a labyrint. Vstupné na hřiště je zdarma.

Zoo Faunapark Horní Lipová

V oblasti Jeseníků Střední Moravy se nachází menší ZOO a Faunapark. I když není ZOO nijak velká, najdete tu spoustu druhů zvířat, jako ovečky, kozy, pštrosy, tygry nebo pumu. Některá zvířata si tu mohou dokonce děti nakrmit, ale pouze směsí, kterou zakoupíte přímo v areálu ZOO. V areálu se nachází také dětské hřiště a restaurace.

les

Bobová dráha Petříkov

Bobové dráhy jsou oblíbeným zpestřením výletů na mnoha místech po České republice. A Jeseníky nejsou výjimkou. V Petříkově najdete bobovou dráhu dlouhou 800 metrů. Každý bob je určen pro dvě osoby a čeká vás rychlá jízda lesem, kdy si můžete vychutnat krásu Jeseníků. U dolní stanice dráhy je i možnost vyzkoušet si lukostřelbu. Pozor, bobová dráha je v provozu pouze od května do září.