Zdravé zuby a hezký úsměv

Prevence

Zuby jsou velmi důležitou součástí našeho těla, protože slouží ke snadnému zpracování potravy a také mají zásadní vliv na náš vzhled. Péče začíná již v raném dětství, protože rodiče nám pomáhají s čištěním už mléčných zubů. Jakmile nám vypadají a máme stálý chrup, tak přichází ještě větší zodpovědnost, protože tyto zuby https://cz.lush.com/zuby už budeme mít napořád, takže při špatné péči nás mohou potíže doprovázet dost dlouho.

úsměv ženy

O klasickém čištění zubů není moc co zmiňovat, protože to musíme bezpodmínečně dodržovat správnost a pravidelnost. Dále však musíme pamatovat na mezizubní prostory, protože kvůli nim se nám můžou zkazit hned dva zuby najednou, proto je důležité používat k běžnému kartáčku i ty mezizubní. Mluvíme zde sice celou dobu o zubech, ale velmi důležité jsou také dásně, protože bakterie na nich mohou způsobit paradentózu. Ta začíná krvácením dásní a následně to může končit až vypadáváním zubů.

Implantáty

Není nic neobvyklého, že dospělí člověk o nějaký ten zub přijde. Kromě zdravotních problémů to může být také způsobeno nějakým úrazem. Třeba uštípnutý zub se dá někdy zalepit, ale bohužel řada jiných poškození znamená vytrhnutí. Není to nic příjemného, a ještě k tomu budeme mít následně mezi zuby velkou mezeru.

umělý zub

Naštěstí dnešní medicína si s touto situací umí poradit, a to pomocí implantátů, takže ani nikdo nepozná, že náš zub není pravý. Zubní implantáty cena Praha není sice úplně nízká, ale svou práci odvedou skutečně skvěle, na implantát si brzo zvykneme a zase budeme mít zářivý úsměv. Používají se zde kvalitní materiály jako je třeba titan, který je pro naše tělo nezávadný a v drtivé většině případů ho přijme. Korunky jsou zase keramické. Tento materiál, jak známo vyniká svou tvrdostí a otěruvzdorností. Celý produkt tedy dosahuje vysoké životnosti a můžeme ho používat jako náš pravý zub.