Vyčistit vzduchotechniku se rozhodně vyplatí


Když zajíždíte s autem do myčky, předpokládáte, že bude karosérie vašeho vozu zas jako nová, umytá vyleštěná, navoskovaná. Čistění povrchu skeletu motorových vozidel je spíše estetická záležitost, a jsou mezi námi lidé, kteří toto zanedbávají z finančních nebo i časových důvodů, takže jejich vůz zůstává téměř po celou dobu své životnosti zaprášený a zašpiněný. Na jeho jízdní vlastnosti to ovšem nemá podstatný vliv, nic se tím v zásadě nezmění a není důvod k nějaké skepsi či dokonce obavám, že by vozidlo dál neplnilo to, co od něj očekáváme.

panelový dům

S tímto vědomím vás pak někdo na ulici osloví, třeba váš dlouholetý přítel, že byste také měli podrobit čištění vzduchotechniku https://www.taurisplus.cz/produkty-sluzby/cisteni-a-dezinfekce-potrubi-vzduchotechniky/ v panelovém domě. V takové chvíli to může vyznít i jako provokace, protože proč se zabývat nějakou vzduchotechnikou, která je plně funkční, a navíc plně ukryta v domovní stoupačce vašeho bytového domu? Potrubí vzduchotechniky neukazujete nikomu na odiv a naopak je tak důmyslně skryté domovní stoupačkou, že je z estetického hlediska doslova nesmysl tuto činnost provádět, jenže ono je to celé tak trochu jinak.

bytový dům

Dům v plamenech – nejhorší, co vás v životě může postihnout při bydlení v bytovém domě, jsou povodně a rozsáhlý požár. Oba dva vlivy mohou připravit desítky rodin o střechu nad hlavou a zaměříme-li se nyní na požár, ten vzniká z řady příčin, například z důvodu poškozeného hromosvodu nebo závady na elektroinstalaci. Oběma typům požárů lze přecházet včasnou revizí a to samé se týká i vzduchotechniky. Uvnitř potrubí se totiž usazuje prach, který nasávají ventilátory v koupelnách a v kuchyňských digestořích, a spolu s prachem se do vzduchotechniky dostane i rozptýlený tuk – mastnota z přípravy pokrmů.

Kombinace mastnoty a prachu je vynikající hořlavina a za jistých podmínek dokonce výbušnina. Stačí pak jen drobná jiskra od sporáku, a váš byt je v plamenech, a spolu s ním třeba i další byty nad vámi či pod vámi na společné stoupačce.