Půjčky a splácení


Víte, jaký závazek je půjčka? To není jen tak. Půjčky se splácejí. Musíte mít nějaký dostatečný finanční příjem, abyste si půjčku mohli pořídit. No jo, jenže plno lidí si prostě půjčku vezme bez toho, aniž by to pořádně promysleli a na nesmyslné věci a potom to v mnoha případech může být problém. Proč? No představte si dejme tomu situaci, že si vezmete vy nějakou půjčku, třeba od banky, ale vůbec nad tím neuvažujete. Třeba dejme tomu 300 000 korun. A to už je poměrně vysoká částka v dnešní době. No a když nemáte nějaký příjem a občas chodíte na nějakou tu brigádu, a to je všechno, tak je jasné, že to nejspíše dopadne špatně, pokud si od někoho zase nepůjčíte (třeba od rodiny) anebo nemáte nějakou finanční rezervu.

money

Ale půjčka se půjčkou nevyřeší. Naopak. A horší ještě více je to v případě, když si vezmete jednu půjčku u banky, nedokážete ji splácet, a tak si vezmete druhou někde jinde (třeba u lichvářů). Půjčka může být super věc, ale jen na rozumné věci a ne kraviny. Rozumnou věcí myslím třeba koupi nějakého pozemku, nebo zahrady a podobně, kterou budete využívat. Co má být, ale pointa tohohle článku je ta, že vám ze srdce nedoporučuji si nějakou půjčku vůbec brát, když opravdu nemusíte.

 mpne

Často je to cesta do pekel, když prostě nemáte jistotu, že tu půjčku nedokážete splatit. A to je to nejhorší. Někteří lidé si půjčky naberou bez uvážení a potom toho litují, ale už je pozdě. Čas se nedá vrátit, a tak si musíme dopředu rozmyslet, jestli půjčku zvládneme splatit, musíme si to všechno propočítat, jaké máme příjmy, výdaje a tak podobně. Já sama za sebe bych si asi půjčku nikdy v životě nevzala. Vzala bych si ji jenom tehdy, když bych to opravdu hodně naléhavě potřebovala a věděla zároveň, že to dokážu splatit. Půjčky nejsou sranda, a tak si na to dávejte pozor, ať se nedostanete do problémů.