První auto


Nové Äi ojeté? To bývá první otázkou, pokud se mladý muž rozhodne zakoupit osobní automobil pro vlastní potÅ™ebu. FinanÄní nároÄnost se podstatnÄ› liší. A tak je potÅ™eba zvážit souÄasné peněžní možnosti. StejnÄ› tak důležitá volba byla jeÅ¡tÄ› donedávna, jestli je vhodnÄ›jší auto s benzínovým pohonem. Palivem, kterému se pÅ™ipisuje plynulejší jízda vzhledem k rychlosti ve vysokých otáÄkách. A naftovým, který zaruÄuje delší dojezd, cena bývá stabilnÄ›jší a spotÅ™eba je nižší. V souÄasnosti k pÅ™ibyl typ aut, které mají pohon elektrický. A vybavena bývají automatickou pÅ™evodovkou. Která usnadňuje řízení. HlavnÄ› v mÄ›stském provozu.

Ojeté?

PÅ™ed koupí aÅ¥ už nového Äi ojetého auta je potÅ™eba si pÅ™edstavit, k Äemu bude auto používáno. Jestli se v nÄ›m budou pÅ™ejíždÄ›t dlouhé trasy. AÅ¥ už ty do práce, tak dlouhé výlety s přáteli do vzdálenÄ›jších konÄin. A tím pádem, jestli bude potÅ™ebný velký úložný prostor na potÅ™ebná zavazadla. Anebo bude sloužit ke kratším trasám a pÅ™ejíždÄ›ní po mÄ›stÄ›. Protože dobrou volbou znaÄky auta lze docílit i zvýšení jejích životnosti. Rovněž vybavení, vzhledem k cenovým nárokům, nemusí být do prvního auta luxusní. Mladým Å™idiÄům bohatÄ› poslouží výbava základní. Snad jenom v letních mÄ›sících doplnÄ›na klimatizací.

Či nové?

Dobrou volbou bývá VW Golf 4. Generace. Které je pro svou spolehlivost a Äasem prověřenou kvalitou Äasto vyhledávaným modelem mnoha mladých lidí. StejnÄ› tak v oblibÄ› je Å koda Octavia 1. Generace. ÄŒeská znaÄka, kterou vyrábÄ›jí tradiÄnÄ› zlaté ruÄiÄky. Na cestách je Äasto k vidÄ›ní nÄ›mecký vůz VW Passat B5. Ten si získal oblibu pro svůj naprosto neuvěřitelný pomÄ›r kvality, ceny a výkonu. StejnÄ› tak kvalitní je vůz znaÄky Opel Vectra/Signum. Který má sice vyšší cenu, ale zato je bezpeÄný a spolehlivý. A pÅ™i dobré péÄi i dlouhou životnost. Pro Å™idiÄe, kteří se chystají se svým vozem Äasto cestovat, je Hyundai Santa Fe dobrým Å™eÅ¡ením. Mohutný a spolehlivý. Ve kterém je možné na cestách i pÅ™espávat.