Proč mít peníze není vždy terno

Je pravdou, že peníze hýbou světem. https://slovnik.seznam.cz/cz-en/%3Fq%3Dsv%25C4%259Bt Ať se nám to líbí, nebo ne, bez nich se zkrátka neobejdeme. Kupujeme si za ně vše, co potřebujeme, ať už se jedná o naprosté nezbytnosti, tak i drobná potěšení. Není tedy divu, že většina lidí je přesvědčena, že čím více peněz budou mít, tím budou šťastnější. Jistě, staré přísloví říká, že za peníze si štěstí nekoupíme, ale buďme upřímní – asi každý z nás bude raději nešťastný na jachtě než v malém kamrlíku.

rozmnožování peněz

Jen málokdo si však uvědomuje, že mít peníze není vždy terno, jak by se mohlo zdát. Bohatství sebou přináší své vlastní specifické problémy, které ti, kteří tolik peněz nemají, nemusí řešit. A některé z nich mohou být dost závažné.

Jedním z nich je to, že inflace bude mít podstatně větší dopad. Je tedy nutné před ní naše peníze ochránit, ideálně vhodným investováním. To je však riskantní, neboť hrozí, že o peníze přijdeme. Pokud je však necháme zamčené v trezoru, hrozí, že jejich hodnota bude po několika letech o poznání nižší.

za peníze si lze koupit prakticky cokoliv

Dále je zde také placení daní. Věřte, že u bohatých si stát hlídá mnohem pečlivěji, zda zaplatili vše, co mají, zvláště pak majetkovou daň, a zda jejich daňové přiznání sedí. Zde jde totiž o velké částky, o které nechce přijít. Proto musí bohatí lidé vyplňovat svá přiznání zvláště pečlivě, nebo si na tuto práci někoho najmout.

Asi největším problémem jsou však nejrůznější výhrůžky, kterým jsou vystaveni. Čím bohatší daný člověk je, tím větší nenávist vyvolává v některých skupinách lidí. Jiní zase chtějí alespoň část jeho peněz získat, bez ohledu na použité prostředky. To v podstatě znamená, že onen člověk je v konstantním ohrožení. To se samozřejmě může snadno podepsat na jeho psychickém stavu.

Jak se tedy ukazuje, pohádkové bohatství rozhodně nemusí znamenat štěstí. To ostatně poznali i mnozí výherci loterií. A je dobré, abychom si tuto skutečnost uvědomili všichni.