Podnikání má vydělávat

Podnikání je tu jednoznačně hlavně od toho, aby se jím vydělávaly peníze. Něco se do něj investuje, pak se tu vytvoří něco, co by se mělo se ziskem prodat, a tím by si měl každý podnikatel vydělat dost na svoji existenci i na to, aby se dalo v jeho podnikání pokračovat. Teoreticky je to tedy docela jasná věc, a teoreticky to také vypadá, že na tom nic není. Jenže jak dokazuje praxe, mnohdy se nevydělá tolik, aby to k pokračování v byznysu a normálnímu podnikatelovu životu stačilo. A když se soukromník nezvládne uživit, když jeho příjmy nejsou takové, jaké by potřeboval, má už jenom jediné řešení, které může zabránit konci onoho podnikání.

polské peníze

Ano, nechce-li podnikatel neslavně skončit a pověsit svou živnost na hřebík, může si ještě nějaké peníze půjčit a použít je k nápravě toho, co se mu při podnikání nepodařilo a nedaří. Podnikatelská hypotéka může vdechnout jakémukoliv byznysu nový život.

Jenže je tu problém s tím, že ne každý podnikatel s podobnou půjčkou počítat může. Podnikatelských půjček se nabízí jistě dost, jenže jde většinou jen o nabídky pro bonitní žadatele. Tedy pro ty, u nichž je zjevně vysoká pravděpodobnost hraničící s jistotou, že půjčené peníze vrátí tak, jak mají.

kubánské peníze

Ale co když si potřebuje půjčit někdo z těch mnoha podnikatelů, kteří si moc nevydělávají, mají záznamy v registrech dlužníků, zajímají se o ně exekutoři a podobně? Těm v bance vstříc nevyjdou, těm nikde půjčky vnucovat nebudou. Právě naopak – odmítnou je.

Naštěstí dotyčné odmítnou jenom v bance, respektive v bankách. Což ale ještě není konec všem nadějím. Taková americká hypotéka bez registru od nebankovních poskytovatelů půjček má totiž tu přednost, že se za ni ručí jinak než za bankovní půjčky. A to, že někdo nemá velké příjmy a čisté registry dlužníků, neznamená, že tento nemá ani nemovitost. A kdo nemovitost má a může ji nabídnout jako záruku splacení své půjčky, nebankovní hypotéku dostane.